W jakich miejscach warto zrobić zdjęcia ślubne w Krakowie?

Kraków to piękne miasto, pełne uroku i tradycji. Wśród młodych par miasto to uchodzi za idealne miejsce do zrobienia zdjęć ślubnych. Krakowskie uliczki, zabytkowe budynki, parki czy mosty stwarzają wspaniałe tło. Zatem jakie są najlepsze miejsca na zrobienie zdjęć ślubnych w Krakowie?

Na początek warto polecić krakowski Targ Rakowicki. Ten targ ze swoją charakterystyczną rotundą oraz arkadami tworzy romantyczną scenerię idealną dla wszelkich fotografii ślubnych. Następnie warto odwiedzić Muzeum Transportu Miejskiego przy ul. Kałuży. Ten mały skansen oferuje piękną architekturę oraz staromodny urok, który bardzo dobrze się nadaje do robienia zdjęć ślubnych. Inna warta polecenia lokalizacja to Planty Krakowskie – te piękne parki kryją w sobie antyczny charakter i oferują szeroki wybór punktów widokowych dla zdjęć ślubnych. Ostatnim polecanym miejscem jest Kazimierz – najpopularniejsza dzielnica Krakowa, ciesząca się szerokim wachlarzem malowniczych barów i restauracji – cudowne miejsce dla sesji zdjeciowych!

Kraków jest zdecydowanie jednym z najbardziej malowniczych miast w Polsce. Być może wręcz najpiękniejszym, a przynajmniej najbardziej uwielbianym przez turystów i mieszkańców. Miasto oferuje wiele przepięknych miejsc do wykonania wspaniałych zdjęć ślubnych.

Jeśli szukasz fotogenicznych miejsc dla pięknych zdjęć ślubnych, to Kraków jest doskonałym wyborem. Z pewnością nie będziesz żałował. Oto lista miejsc, które polecam sfotografować podczas Twojej wizyty w Krakowie:

– Stare Miasto – Stare Miasto jest oczywiście jednym z najbardziej typowych dla Krakowa miejsc. Tuż obok Rynku Głównego możesz odnaleźć słynne Sukiennice, Kanoniczą i Kościół Mariacki, które wspaniale prezentują się na zdjęciach.

– Wawel – Ten zabytkowy zamek to kolejne kultowe miejsce do robienia zdjęć ślubnych w Krakowi. Obecnie połączenie renesansowych apartamentów zamku ze starymi murami i spadzistym tarasem Wawelu dostarczy Ci pięknych widoków i idealnego miejsca na sesje fotograficzną.

– Planty – Planty to opaska naturalnych ogrodów składających się z ozdobnych gazonów otaczających Stare Miasto w Krakowie. Planty dają Ci możliwość odnalezienia przytulnych alejek oraz labiryntów cienia i jest to świetne miejsce na romantyczne portrety i sesje narzeczeńskie.

Kraków to miasto pełne niezwykłych miejsc idealnych na uroczą sesję ślubną. To tutaj także można znaleźć cudowne scenerie idealnie nadające się do oprawienia Waszego ważnego dnia. Oto najlepsze miejsca w Krakowie, w których warto wykonać piękne zdjęcia ślubne!

Rynek Główny to obowiązkowy punkt programu każdego zakochanego małżeństwa, które przybywa do Krakowa. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej reprezentatywnych elementów krajobrazu Krakowa – architektura okalająca Rynek Główny tworzy piękną i niepowtarzalną scenerię. Para młoda będzie mogła tutaj poczuć się jak bohaterowie mini-filmu lub romantycznych powieści.

Kazimierz Jewish Area to historyczna dzielnica miasta pełna autentycznych budynków pochodzących z XIX wieku oraz stara synagoga czynna od 1644 roku. To miejsce oferuje różnorodne możliwości do robienia zdjęć ślubnych – od pięknych uliczek, przez tradycyjne chałapy, a skończywszy na aurze prawdziwego getta.

Spacer po Wawelu to również cudowna przygoda dla państwa młodych, która pozwoli oddać się chwilom sentymentalnym i refleksji. Brama Floriańska i Dom Jana Matejki to praktycznie niewiarygodnie urokliwe miejsce o sile scenograficznej, która odda szlachetność Waszego dnia.

Kończąc, Łazienki Królewskie charakteryzuje się swojskim splendorpiem, a strumyki i fontanny precyzyjnie rozplanowane po parku stanowią rewelacyjną wizualnie taflę fontann, ogrodów i mostów. Tak więc Kraków oferuje wspaniałe tereny dla romantycznych fotografii ślubnych – państwo młodzi mogą cieszyć się pamiátkami na całe życie!